Co je cílem soutěže 4×4 Land Rover ve školách

  • by

4×4 Land Rover ve školách je v první řadě konstrukční a technologická výzva kreativním studentům, kteří chtějí ve škole zažít dobrodružství objevování a kreativní tvorby od nápadu až k úplné realizaci. Postupným plněním jednotlivých kroků svého byznys plánu se učí stejné dovednosti, jaké mají členové závodních a soutěžních týmů velkých automobilových soutěží. A jaké jsou tedy cíle soutěže?

Cíle soutěže 4×4 Land Rover

  • Poskytuje studentům možnost se učit a rozvíjet získáním praktických dovedností a zkušeností.
  • Umožňuje studentům pochopit inženýrské dovednosti a povzbuzovat je, aby aktivně uvažovali o kariéře v technických oborech.
  • Integruje znalostí předmětů z klíčových oblastí učebních osnov do praktických dovedností v konstrukci, výrobě a podnikání, a také k rozvoji klíčových dovedností v osobním rozvoji.
  • Je to sice vzdělávací soutěž, ale poskytuje účastníkům příležitost prožít něco, co je reálné, stejně jako činnosti v různých technických oborech.
  • Poskytuje zkušenosti, znalosti a dovednosti,  které mohou studenti využít v dalším vzdělávání nebo v jejich zvolené kariéře.
  • Soutěž je motivující, vzrušující, náročná a zábavná jak pro studenty, tak pro dospělé.
  • Umožňuje studentům pracovat jako součást týmu a přitom samostatně rozvíjet dovednosti a techniky při řešení problémů.
  • Spojuje partnery z firem se školami a umožňuje sdílet inženýrské znalostí a odborné zkušenosti s  nadšením a angažovanosti studentů v soutěžních týmech.

Proč označení STEM

STEM (scince – technology – engineering – mathematic) je souhrnné označení pro projekty, které v sobě integrují vědomosti i praktické dovednosti z různých oblastí, které jsou potřeba pro studium technických oborů. Strojírenství, a obecně celý technický průmysl, vyžaduje kreativní, multidisciplinární jednotlivce, kteří jsou schopni řešit problémy prostřednictvím jak plnění individuálních úkolů, tak i  spoluprací  v motivovaných týmech. Tento projekt představuje „skutečnou“ životní situaci, kdy se specialisté setkávají a sdílejí svoje nápady a návrhy k vyřešení složitého problému. Soutěž 4×4 Land Rover ve školách je vynikající příležitost pro studenty jak získat dovednosti a pochopení pro práci v konstrukčních týmech a k řízení projektů. A je také příležitostí k propojení škol a  strojírenských firem, které mohou podpořit vybraný tým, ať už jako poradci – mentoři při poskytování znalostí nebo vytvářením společného partnerství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *