Cesta je cíl poprvé

  • od

COVIDem se zastavit nedáme a tak vyrážíme na cestu a věříme, že dojedeme do cíle. Zatím sice úplně nevíme, kdy to bude, protože situace na školách se mění každým dnem, ale věříme že dojedeme.  Zastavit se nedáme!. I když není současná doba ve školách nic radostného, doufáme, že si dokážete najít cestu jak s námi překonat všechny překážky a dojet do letošního finále.  Co vás čeká na podzim Máme před sebou… Číst dále »Cesta je cíl poprvé

Úprava pravidel pro finále

  • od

Dokumenty, které popisují pravidla pro účast v soutěži,  zůstávají v platnosti i pro obnovenou soutěž. Oba základní dokumenty, tj. Organizační pravidla 2019-2020 a Technická pravidla 2019-2020 najdete v sekci Ke stažení. Nejdůležitější změny a úpravy z těchto pravidel pro konání finále najdete v následujících bodech.  Úprava bodu C4 organizačních pravidel Bod 4.1 – tým: maximální hranice členů týmu v soutěži není stanovena. Pouze pro finále bude stanoven maximální počet účastníků a… Číst dále »Úprava pravidel pro finále

Cesta je cíl – opět jedeme

  • od

Na jaře nás koronavir porazil a přerušil přípravy na finálový závod 4×4 Land Rover ve školách. Ale nyní už se zastavit nedáme a jedeme do cíle přes všechny překážky. STEM projekt a soutěž 4×4 LandRover ve školách opět startuje a zve na tento ojedinělý závod v České republice ostřílené i nové týmy.  Vy, co jste se na jaře připravovali, máte šanci zúročit  svoji práci. A ti, které jaro zastavilo, mají… Číst dále »Cesta je cíl – opět jedeme

Finále bude na podzim

  • od

Pojedeme do  CÍLE až na podzim. Pojedete s námi?  U obou projektů, 4×4 LR ve školách i 3E DRAGSTER  již na základě dotazníků i komunikace s managery týmů víme, že většina týmů dokázala i v omezených podmínkách alespoň nějak spolupracovat. Ale protože chceme vytvořit podmínky pro všechny stejné a přijatelné, rozhodli jsme se, i na základě komunikace s vámi, prodloužit dobu příprav a posunout finále obou soutěží na podzim.   Aktuální vývoj… Číst dále »Finále bude na podzim

RC AUTA EVENT

  • od

Nadšenci do aut a RC modelů, to je společnost RC AUTA EVENT. Sešli jsme se  s Pavlem Kynickým z RC Auta Event. Pořádá se svými kolegy neuvěřitelné firemní akce  a eventy s RC modely aut, na kterých si můžete postavit vlastní karoserii na zadaný podvozek.  A hned pak s tímto modelem závodně řádit na terénní trati. Modely, se kterými pracuje, jsou sice ve větším měřítku než naše 4×4, ale to… Číst dále »RC AUTA EVENT

Studenti navrhli marketingovou kampaň

  • od

Studenti FTVS navrhli marketingové kampaně pro letošní ročník Kdo jiný by měl mít ke studentům blíže než samotní studenti. A tak jsme letos do přípravy propagace soutěže 4×4 Land Rover ve školách zapojili studenty FTVS oboru management sportu, které učí marketing jeden z členů naší odborné finálové poroty. Připravili jsme pro ně semestrální projekt, jehož zadáním bylo zpracování návrhu pro marketingovou kampaň této soutěže pro ročník 2019-2020.  Do projektu se zapojili… Číst dále »Studenti navrhli marketingovou kampaň

Výsledky národního finále 2019

Národní finále je za námi a známe letošní vítěze! V Národní technickém muzeu si ve dnech 22. – 23. června 2019 podaly ruce nostalgické staré technologie s těmi moderními. Mezi historickými lokomotivami, z nich jedna vozila i prezidenta T.G.Masaryka, byla postavená překážková dráha 4×4 LandRover ve školách, na které se proháněly modely soutěžních týmů letošního národního finále. Jako každý rok musely týmy v národním finále prokázat znalosti a dovednosti nejen… Číst dále »Výsledky národního finále 2019

Nový partner soutěže

  • od

Všechny týmy mohou využít nabídky nového partnera soutěže. Stal se jím RCprofi.cz , který týmům nabízí možnost zajištění náhradních dílů a komponent pro auta a RC ovládání. Pro nové týmy pak nabízí pomoc se zajištěním vhodného modelu pro soutěžní úpravy. Společně pak připravujeme digitální setkání ve formě webináře na téma Jak na správný týmový marketing.  A těšit se můžete i na zajímavý bonus spojený s propagací vašich modelů před národním… Číst dále »Nový partner soutěže

Rendering pro vaše modely

  • od

Rendering v SOLIDWORKSU Ukázat, jak vypadá můj nápad „na obrázku“ je už dnes standardní způsob, jak prezentovat své nápady a myšlenky. Ale ono už nestačí mít jen obrázek, je potřeba ho umět umělecky předvést, ukázat ze všech stran a ideálně ve vysoké kvalitě. A tak přichází ke slovu fotorealistické vykreslování grafických návrhů, tzv. rendering. Ten udělá z vašich nevýrazných obrázků téměř umělecké dílo, mnohdy k nerozeznání od skutečné fotografie. A že obraz předmětu zobrazený… Číst dále »Rendering pro vaše modely

Překážková dráha pro 4×4 Land Rover

  • od

Konstruktéři Land Roveru mají k dispozici speciální překážkovou dráhu, na které testují nové modely a jízdní vlastnosti. Hotové modely se pak testují v náročných terénech, které mnohdy i přesahují to, co jsme zvyklí vidět na různých soutěžích a rallye. Prestižní je i samotný Land Rover závod, který kromě jízdních vlastností aut testuje a prověřuje členy posádek stejně jako na expedicích pro přežití. V naší soutěži 4×4 Land Rover ve školách… Číst dále »Překážková dráha pro 4×4 Land Rover