Kategorie týmů

  • by

Do soutěže můžete vstoupit ve dvou kategoriích.

Kategorie ZAČÁTEČNÍCI

Tým, který vstupuje do soutěže poprvé, si může zvolit, do jaké kategorie nastoupí. ZAČÁTEČNÍCI mohou zakoupit existující RC model 4×4  dálkovým ovládáním (příklady vhodných modelů najdete v sekci „KE STAŽENÍ), které podle technických pravidel  upraví a doplní.  Upravené vozidlo může být přihlášeno do soutěže, ale vývojové týmy musí vyrobit vlastní karoserii vozidla a elektrické vybavení (senzor světla a náklonu). Tým musí prokázat důkladné znalosti o konstrukci vozidla, pohonu, podvozku a kolech. Týmy, které nově vstupují do soutěže, mohou v kategorii ZAČÁTEČNÍCI soutěžit pouze v prvním roce. Při opakované účasti už musí přestoupit do kategorie PROFESIONÁLŮ.  Nový tým může mít ve svých řadách maximálně jednoho člena z týmu, který se již soutěže zúčastnil v minulých kolech.

Kategorie PROFESIONÁLOVÉ

Týmy, které se již dříve zúčastnily soutěže, mohou znovu vstoupit do soutěže, ale již v kategorii  PROFESIONÁLOVÉ. Tuto kategorii si mohou zvolit i nově vstupující týmy.  Tyto týmy mohou znovu použít komponenty z předchozího vozidla, ale přinejmenším musí změnit / upravit karoserii vozidla, navrhnout a změnit podvozek vozidla a všechny elektrické a elektronické   prvky.  To řeší buď vlastní výrobou, nebo nákupem a úpravou dalších prvků vozidla, jako je  pohonná jednotka, zavěšení a odpružení kol, řízení a samotná kola.

Konstrukce a výroba vozidla

Bez ohledu na kategorii musí týmy v soutěži, při návrhu svého modelu, vyřešit několik postupných částí. Podvozek, odpružení a zavěšení kol, pohonnou jednotku, karoserii, řídicí jednotku, elektronickou výbavu atd. Při konstrukci a návrhu musí využít některého z 3D CAD konstrukčních programů a při obhajobě před odbornou porotou dokumentovat jeho použití. Veškeré použité položky musí být uvedeny v kusovníku, který je součástí tištěného portfolia týmu. Při výrobě součástí lze využít ruční práci, CNC stroje nebo 3D tisk, při obhajobě je opět nutné umět zdůvodnit zvolené procesy a výrobní postupy. Pro vozidlo lze i nakoupit a upravit součástky potřebné pro funkcionalitu vozidla, jejich cena však nesmí převýšit stanovený limit pro dané regionální/národní kolo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *