Národní finále 4×4 ve školách v roce 2019

Národní finále projektu a soutěže 4x4 Land Rover ve školách  22. - 23. června 2019

Finále se konalo v Národním technickém muzeu v Praze na Letné a stejně jako v loňském roce se víkendové dvoudenní klání finálových týmů konalo za plného provozu NTM.  Návštěvníci tak kromě výstavních prostor viděli i nejlepší konstruktérské  týmy středoškoláků a jejich soutěžní modely.

Co bylo k vidění?  

Ve velké výstavní hale mezi historickými lokomotivami byla postavena překážková dráha pro soutěžní vozy 4×4 Land Rover. Soutěžní model musí projet v časovém limitu všechny postavené překážky s co nejmenším počtem chyb v průjezdu jednotlivých překážek. V sobotu si mohli návštěvníci vyzkoušet dráhu s našimi nesoutěžními modely.

Ve třetím patře soutěžní stánky jednotlivých týmů. Každý tým musí vytvořit svůj marketingový prostor, ve kterém představí jak soutěžní model, tak i svůj tým a sponzory. U stánků mohli návštěvníci vyzpovídat jednotlivé členy a ptát se jich na jich zkušenosti a zážitky v projektu.

V Křížíkově sále zasedaly poroty a každý tým zde musel předvést svoji prezentaci a obhajobu navrženého a vyrobeného modelu. Jednotliví porotci soutěžící vůbec nešetřili a tak se při jejich otázkách hodně zapotili. Marketingová porota pak navíc zpovídala týmy i  u jejich stánků, kde museli prokázat své znalosti nejen z marketingové komunikace, ale i z angličtiny, protože některé otázky jim byly kladeny v tomto jazyce.

V kinosále pak probíhal doprovodný  program pro týmy.

Finálové jízdy byly v neděli.

Každý tým si mohl otestovat svůj model na zkušebních jízdách v sobotu a v neděli dopoledne. V poledne pak odstartovaly finálové soutěžní jízdy.

Tiskovou zprávu k národnímu finále si můžete stáhnout ZDE

Konečné výsledky najdete v článku ZDE.

Fotogalerii z finálového závodu najdete ZDE.