Upravit stránku

Formule 1 a čtyřkolky Land Rover jezdily v Národním technickém muzeu

28.06.20184x4veskolach.cz

O víkendu 23. – 24. 6. se v Národním technickém muzeu konalo národní finále soutěží Formule 1 ve školách a 4x4 Land Rover ve školách. Obě soutěže jsou určeny studentským týmům ze středních škol.

 

Formule 1  ve školách je mezinárodní projekt, ve kterém musí maximálně 6ti členný studentský tým navrhnout, zkonstruovat a vyrobit model vozu Formule 1 poháněného CO2.  Ke svému modelu musí zpracovat konstrukční a výrobní dokumentaci, navrhnout marketingovou identitu týmu a toto vše pak obhájit před odbornými porotci národního finále.  S modely soutěží na 25 m dlouhé dráze, kde rozhoduje nejen rychlost závodního modelu, ale i reakční rychlost startu jeho řidiče.

 

4x4 Land Rover ve školách je mezinárodní projekt zaměřený na konstrukci a výrobu dálkově ovládaného modelu terénní 4x4 poháněné čtyřkolky. I v této soutěži musí tým zpracovat konstrukční a výrobní dokumentaci, marketingovou identitu týmu a svoji práci obhájit před odbornou porotou finálového klání. Se svými modely soutěží na překážkové dráze.

 

Národní finále soutěže Formule 1  ve školách vyhrál studentský tým Miracle Engineers z VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb ze Strakonic. Na druhém místě se umístil tým Inf1nity ze SPŠ a OA Uherský Brod a třetí místo získali Infinite Velocity ze SPŠ Olomouc.

 

Národní finále soutěže 4x4 Land Rover ve školách vyhrál studentský tým Trebemachine ze SPŠ Na Třebešíně v Praze 10, na druhém místě skončil tým Fireboys z VOŠ a SPŠ automobilní a technické v Českých Budějovicích a na třetím místě tým SPŠ Na Třebešíně PragRacing.

 

Vítězné týmy se tímto nominovaly na světová finále v Singapuru a Abu Dhabí, která se budou konat na podzim letošního roku.

 

Za celý tým organizátorů 3E Praha Engineering, s.s. přejeme vítězům na světovém finále hodně úspěchů při reprezentaci ČR v těchto mezinárodních projektech.