Upravit stránku

Mentor ze společnosti Jaguar & Land Rover je tu pro Vás!

19.01.2017Kubínová Veronika

Týmy soutěže 4x4 VE ŠKOLÁCH získaly jako mentora vedoucího týmu oddělení Global Warranty Systems společnosti Jaguar & Land Rover

Čeští studenti zapojeni do celosvětové soutěže 4x4 LAND ROVER VE ŠKOLÁCH získali nového mentora. Martin Milko se v roce 2016 stal lídrem týmu pracujícího na globálním operačním systému, který bude používán napříč společností JLR. Martin je původem z České republiky a stát se mentorem právě českých studentů bylo jeho záměrem od nástupu do společnosti Jaguar & Land Rover.

Moje pozice v JLR se jmenuje Technical Process Leader v týmu Centrum Excelence v oddělení Global Warranty Systems. Cílem mého oddělení je pomocí mixu IT technologií zlepšení operativních postupů jednotlivých firem, dodavatelů, prodejců, výroben a dokonce i zaměstnanců JLR tak, aby byl jeden tento systém používán celosvětově. Konkrétně jsem zodpovědný za zaznamenávání stávajících postupů, vymýšlení nových a to pro všechny zmíněné oddělení i zaměstnance. A samozřejmě za vedení svého týmu správným směrem.“ popisuje Martin svoji pozici u JLR. V České republice studoval Střední průmyslovou školu dopravní se zaměřením na silniční dopravu, tedy, jak sám říká, jeho nová role mentora ho tak trochu vrací zpět do dětských let.

„O soutěži 4x4 ve školách jsem slyšel dávno. Na internetu jsem viděl hodně videí a fotografií, kde jsem si také všimnul českého týmu. Okamžitě jsem začal hledat cesty, jak se k týmům dostat, jak studentům pomoci a předat jim něco z mých zkušeností a znalostí. Kontaktoval jsem mezinárodního koordinátora soutěže, který, nejspíš i vzhledem k mému vzdělání a původu, mě na pozici mentora přijal. Soutěž mě fascinuje, je všestranná a učí studenty převést své školní znalosti do mírně konkurenčního prostředí, ve kterém se budou pohybovat po zbytek života. Moci jim pomáhat byl můj sen, který se mi splnil! A já udělám vše, abych byl pro studenty i učitele, kteří se na mě obrátí s jakoukoliv radou, přínosem.“ dodává Martin.

Více informací můžete najít na jeho online profilu: uk.linkedin.com/in/martin-milko

Na mentora společnosti JLR se mohou soutěžící obracet s dotazy týkajícími se jakékoliv části soutěže 4x4 Land Rover ve školách. Mohou s ním konzultovat postupy, požádat o názor atd. Ohledně kontaktu na Martina Milka se obraťte na koordinátora soutěže, na e-mail: ilona.topolova@3epraha.cz.