Výsledky národního finále 2019

Národní finále je za námi a známe letošní vítěze!

V Národní technickém muzeu si ve dnech 22. – 23. června 2019 podaly ruce nostalgické staré technologie s těmi moderními. Mezi historickými lokomotivami, z nich jedna vozila i prezidenta T.G.Masaryka, byla postavená překážková dráha 4×4 LandRover ve školách, na které se proháněly modely soutěžních týmů letošního národního finále.

Jako každý rok musely týmy v národním finále prokázat znalosti a dovednosti nejen konstrukční, ale také marketingové a  prezentační. Přísné poroty neodpustily soutěžním týmům jedinou chybu a tak se při obhajobách členové týmů občas velmi zapotili při otázkách porotců.

Celkové výsledky

Ve finálovém klání bylo nakonec hodnoceno 7 soutěžních modelů, týmu Hradebka shořelo ovládání auta těsně před zahájením a nestihli ho opravit, e-Team se bohužel zdravotně rozpadl na vodáckém výcviku školy, který končil v pátek před finále.

V tabulce najdete bodové hodnoty v jednotlivých hodnocených kategoriích, kromě výsledného pořadí jsme vyhodnotili, podle regulí majitele soutěže, i nejlepší konstrukci modelu a nejlepší chování na dráze.

Tabulku si můžete stáhnout zde:  finale 4×4

3. místo

Na třetím místě se letos umístil tým SonicSpeed z VOŠ a SPŠ automobilní a technické z Českých Budějovic. Nově postavený tým mohl těžit ze zkušeností svých předchůdců a jak je vidět, zhodnotil je více než úspěšně.

2. místo

Druhé místo obsadil nováček naší soutěže, tým Vlatech ze SPŠ Vlašim. Kluci předvedli fantastický výkon, zejména na překážkách, které bravurně projeli v nejrychlejším čase. Klobouk dolů před jejich výkonem, protože na rozdíl od jiných týmů neměli možnost navázat na zkušenosti z minulých ročníků.

1. místo

První místo letos opanoval tým Fireboys z VOŠ a SPŠ automobilní a technické České Budějovice, jehož někteří členové už v loňském roce sbírali zkušenosti a byli „na bedně“. Letos tak velmi úspěšně tyto zkušenosti zhodnotili a jejich model byl vybaven i takovými detaily, jako byly kanystry, tažná tyč, tažné lano, odklápěcí střecha či solární panel na dobíjení baterií. Tým si se svým modelem opravdu vyhrál a je to o víc cenné, že mezi členy týmu byla i děvčata. Vítězný tým získal, kromě cen, i právo nominace na světový šampionát 4×4 Land Rover ve školách.

Děkujeme a gratulujeme všem týmům, které soutěžili ve finále, protože všichni podali výkon, který si zaslouží velké uznání. Ale i těm, kteří se do finále z nejrůznějších důvodů nedostaly, protože zkušenosti a dovednosti, které získaly v naší soutěži, se jim určitě budou hodit i v běžné výuce. A těšíme se, že se s většinou soutěžících a týmů potkáme i v dalším ročníku 2019/2020.

1 thought on “Výsledky národního finále 2019”

  1. Pingback: 4×4 Land Rover ve školách – ZŠ a MŠ L. Kuby 48

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *