Upravit stránku

Každý tým, který se soutěže účastní poprvé, si může zvolit kategorii “Začátečníci“. Začátečnická sada Land Rover 4x4 in Schools (doporučeno) obsahující dálkově ovládané vozidlo. Lze koupit i jiná dálkově ovládaná vozidla, která však nemusejí být pro soutěž vhodná. Začátečnická sada obsahuje rovněž baterii a nabíječku.

Součástí přípravy vozidla v kategorii „Začátečníci“ jsou následující položky:

  1. Plášť karoserie vozidla – karoserie vozidla musí mít plášť pokrývající všechny hlavní mechanické prvky, k nimž patří baterie, všechny motory, všechna čtyři kola a pneumatiky při pohledu shora. Plášť se však musí vejít do celkových rozměrů vozidla.
  2. Elektrická zařízení vozidla (světla a čidlo náklonu) – každé vozidlo musí mít boční (od středu doleva a od středu doprava) systém detekce náklonu, který zapne světla nebo spustí bzučák, je-li úhel náklonu větší než 25°, a automatický systém, který zapne světla, dojde-li ke snížení hladiny světla na 25 lux (pod určenou úroveň – tma).
  3. Tažné zařízení – všechna vozidla musejí být vybavena pevným nebo připojeným tažným zařízením, které musí být součástí vozidla po celou dobu soutěže.

Soutěžní tým musí mít také důkladné znalosti o odpružení, hnacím ústrojí, podvozku a kolech vozidla. Týmy hlásící se do soutěže, smějí soutěžit v začátečnické třídě pouze jeden rok a v dalších letech se zúčastní v třídě „Profesionálové“.

Týmy soutěžící v kategorii „Začátečníci“ mohou v dalších letech (v třídě „Profesionálové“) znovu využít komponenty ze svých začátečnických vozidel, ale minimálně musejí samy změnit / modifikovat karoserii, podvozek a veškerá elektrická zařízení vozidla (světla a čidlo náklonu) ¬ kromě toho, že si vyrobí nebo zakoupí a pozmění další části vozidla, jako je hnací ústrojí, odpružení, řízení a kola.

Sada ke koupi ZDE.

V případě potřeby zajištění pomoci s nákupem se obraťte na koordinátora soutěže: ilona.topolova@3epraha.cz